وام خودرو یکی از روش‌های متداول برای خرید خودرو است. افراد معمولا از بانک‌ها یا شرکت‌های مالی برای گرفتن وام خودرو استفاده می‌کنند. این وام معمولا به صورت اقساطی پرداخت می‌شود و نرخ سود آن توسط بانک یا شرکت مالی تعیین می‌شود. افراد معمولا برای گرفتن وام خودرو نیاز به داشتن اعتبار خوب و درآمد ثابت دارند. بعضی از بانک‌ها و شرکت‌های مالی همچنین ممکن است از افراد درخواست کنند تا وثیقه‌ای مانند سند ملک یا سفته بانکی را ارائه کنند.

وام خودرو می‌تواند برای افرادی که نمی‌توانند یکباره هزینه خودرو را پرداخت کنند، یا از خرید نقدی خودرو خودداری می‌کنند، مفید باشد. این وام می‌تواند به افراد کمک کند تا خودروی مورد نظر خود را خریداری کنند و هزینه آن را به صورت اقساطی پرداخت کنند. اما افراد باید به دقت شرایط و نرخ سود وام را بررسی کنند و اطمینان حاصل کنند که قادر به پرداخت اقساط وام هستند تا از مشکلات مالی در آینده جلوگیری کنند.

در ایران، بانک‌ها و موسسات مالی تعداد زیادی از انواع وام خودرو را ارائه می‌دهند. این انواع وام شامل وام خودروهای جدید و دست دوم، وام خرید خودروی ایرانی یا وارداتی، وام تجاری برای خرید خودرو برای استفاده تجاری و وام لیزینگ خودرو می‌شوند. شرایط وام‌دهی به خودروها نیز متنوع است و شامل مواردی نظیر نرخ سود، مدت زمان بازپرداخت، مبلغ وام، پیش پرداخت و ضمانت‌های لازمه مانند چک و سفته می‌شود.

نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت انواع وام خودرو در ایران بسیار متغیر است و بسته به شرایط مالی متقاضی و نوع وام تعیین می‌شود. همچنین مبلغ وام و مقدار پیش پرداخت نیز بسته به نوع خودرو و شرایط مالی متقاضی تعیین می‌شود. اغلب بانک‌ها و موسسات مالی برای ارائه وام به خودرو، از متقاضیان خواستار ضمانت‌هایی نظیر چک و سفته می‌شوند تا اطمینان حاصل کنند که افراد قادر به بازپرداخت وام هستند.

اکثر بانک‌های کشور تسهیلاتی را برای خرید اتومبیل فراهم کرده‌اند که شما می‌توانید با توجه به سرمایه خود و قیمت خودروی مدنظرتان، وام خودرو را دریافت ‌کرده و بعد از مدتی صاحب خودرو شوید. در این مقاله به بررسی مبلغ و شرایط انواع وام ماشین بانک‌های مختلف، سقف وام خرید خودرو 1402 و شرایط دریافت وام خودرو فوری پرداخته‌ایم.

وام خرید خودرو 1403

شرایط وام خرید خودرو 1403 چیست؟

اگر بخواهید از بانک وام بگیرید، مهم‌ترین نکته‌ این است که  خودرو باید ساخت داخل باشد و نمی‌توانید برای خرید خودروهای خارجی از وام ماشین استفاده کنید. بانک‌های مختلف شروط متفاوتی برای گرفتن وام برای خرید ماشین در نظر می‌گیرند اما به‌صورت کلی سه شرط زیر میان تمامی بانک‌ها برای استفاده از انواع تسهیلات خودرو یکسان است:

 

چه بانک‌هایی وام خرید خودرو می‌دهند؟

با توجه به آخرین اخبار منتشرشده تا اردیبهشت ماه 1403، بیشتر بانک خا با ترهین سند شما وام خرید خودرو می دهند. و در اکثر این بانک ها میزان سودی که برای وام ماشین در نظر گرفته‌ شده، سالانه 24 درصد است و مدت بازپرداخت وام نیز حداکثر سه سال یا 36 ماه است.

با توجه به اینکه در کشور ما تورم بسیار بالا است خرید قسطی خودرو کاری عقلانی برای سرمایه گزاری و حفظ سرمایه است.

در ادامه با شرایط تسهیلات خودرو در بانک‌های مختلف آشنا می‌شوید. در این بین فقط نام بانک هایی آورده شده است که با سند خودرو به شما وام می دهند و می توانید با ترهین سند از آنها وام بگیرید.

وام خرید خودرو بانک سامان

شرایط-خرید-خودرو-بانک-سامان

 

شرایط وام خرید خودرو بانک سامان به شرح زیر است:

1. مبلغ وام: بانک سامان مبلغ وام را براساس قیمت خودرو و نوع آن تعیین می‌کند. این مبلغ می‌تواند تا حداکثر ۸۰ درصد قیمت خودرو  و تا سقف 100 میلیون تومان باشد.

2. نرخ سود: نرخ سود وام خرید خودرو بانک سامان به صورت سالیانه تعیین می‌شود. این نرخ سود معمولاً کمتر از نرخ سود وام‌های دیگر بانک است.

3. مدت بازپرداخت: مشتریان می‌توانند مدت بازپرداخت وام را براساس توانایی خود تنظیم کنند. بانک سامان امکان بازپرداخت تا حداکثر ۶ سال را به مشتریان می‌دهد.

4. روش بازپرداخت: بازپرداخت وام خرید خودرو بانک سامان به صورت اقساط ماهانه انجام می‌شود. مشتریان می‌توانند مبلغ اقساط را در قالب چک یا از طریق حساب بانکی خود پرداخت کنند.

5. ضمانت‌نامه: برای دریافت وام خرید خودرو بانک سامان، مشتریان باید ضمانت‌نامه ارائه کنند. این ضمانت‌نامه می‌تواند به صورت وثیقه، ضمانتنامه بانکی یا ضمانتنامه اعتباری باشد.

وام خرید خودرو بانک سامان برای مشتریانی که به دنبال خرید خودرو هستند، یک فرصت عالی است. با شرایطی مناسب و نرخ سود کمتر، مشتریان می‌توانند به راحتی خودروی دلخواه خود را خریداری کنند و مبلغ وام را در طول مدت بازپرداخت تعیین شده پرداخت کنند.

در نهایت، وام خرید خودرو بانک سامان یکی از ابزارهای مالی مفید است که به مشتریان این بانک امکان خرید خودرو را فراهم می‌کند. با شرایط و نرخ سود مناسب، مشتریان می‌توانند به راحتی خودرویی که به آن نیاز دارند را خریداری کنند و به صورت ماهانه وام را بازپرداخت کنند.

راه های دریافت وام خرید خودرو از بانک سامان:

مراجعه حضوری به شعبه
شماره تماس در صورت بروز مشکل در سامانه: 6422-021

 

 

وام خرید خودرو بانک تجارت

اگر به قسمت تسهیلات بانک تجارت مراجعه کنید در این لینک از وام یا تسهیلات خرد تا سقف 140 میلیون تومان نام برده که وام خرید خودرو نیز شامل همین موضوع می شود.

شرایط دریافت تسهیلات خرید خودرو از بانک تجارت

مشتریانی که از طریق اینترنت بانک به حساب های خود دسترسی دارند می توانند در صورت داشتن شرایط ذیل از این سرویس استفاده نمایند.

– نداشتن بدهی معوق و چک برگشتی نزد سیستم بانکی

– داشتن حساب جاری برای عقد مرابحه و حساب قرض الحسنه پس انداز برای وام قرض الحسنه، اجباری می باشد.

– داشتن مدارک مربوط به نوع تسهیلات مورد نظر برای در خواست تسهیلات لازم است تا اطلاعات زیر ارسال شود: ۱- نوع تسهیلات درخواستی

2- شماره حساب (نوع حساب باید با تسهیلات درخواستی سازگار باشد.)

۳- شماره موبایل بر اساس پروفایل مشتری پر می شود که قابل تغییر می باشد.

۴- فایل های اسکن مدارک مورد نیاز برای تسهیلات درخواستی (از طریق بارگذاری فایل)

مدارک مورد نیاز برای درخواست تسهیلات بانک تجارت

مدارک مورد نیاز برای هر نوع تسهیلات به شرح زیر می باشد:

-مدرکی مثل قولنامه برای خرید خودرو

– تصویرصفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی

-مدارک شغلی بابت تعیین درآمد مالیانه متقاضی

– تصویر شناسنامه و کارت ملی ضامن

– مدارک شغلی معتبر دارای سربرگ و شماره و تاریخ بابت تعیین درآمد مالیانه متقاضی

– تصویر شناسنامه و کارت ملی ضامن

– مدارک شغلی ضامن

 

وام خرید خودرو بانک شهر

بانک شهر در سایت خود طرحی با عنوان فروش اقساطی ارائه کرده است که در آن می توانید برای خرید خودرو و ودیعه مسکن وام بگیرید.

مدت قرارداد فروش اقساطی و بازپرداخت اقساط، حداکثر معادل عمر مفید اموال موضوع قرارداد است، که به تشخیص بانک تعیین می‌شود.
فروش اقساطی مواد اولیه، لوازم یدکی وابزار کار : کاربرد (تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اعم از حقیقی و حقوقی )
فروش اقساطی وسایل تولید، ماشین آلات وتاسیسات : کاربرد ( جهت گسترش امور تولید ، خدمات و خرید کالاهای مصرفی با دوام ساخت داخل کشوربا عمر مفید بیش از یک سال )
فروش اقساطی مسکن (به منظور گسترش در امر مسکن )
1. مدارک مورد نیاز:
2. مراحل انجام کار دریافت تسهیلات خرید خودرو از بانک شهر :
  1. دریافت درخواست متقاضی و مدارک مربوطه
  2. بررسی شاسیتگی متقاضی و ظرفیت و توان بازپرداخت تسهیلات درخواست شده
  3. اخذ وثائق وتضمین‌های لازم
  4. انعقاد قرارداد فروش اقساطی
  5. صدور چک تسهیلات در وجه فروشنده یا سازنده

 

 

وام خرید خودرو بانک ملت

در حال حاضر بانک ملت وام خرید خودرو ارائه نمی کند. اما این بانک در سال 1403 یک وام بدون ضامن هم پرداخت می‌کند که سقف آن 100 میلیون تومان است. برای دریافت این وام، باید حقوق شما به حسابتان در بانک ملت واریز شود و رتبه اعتبارسنجی بانک مرکزی شما A، B یا C باشد. سود وام فوری بانک ملت 18 درصد است.

در سال 1403 در بانک ملت سایر وام ها نیر بصورت زیر پرداخت می شود.

وام جعاله بانک ملت

 

وام خرید خودرو بانک رفاه

بانک رفاه جهت حمایت از اقشار کم درآمد به ویژه مستمری بگیران ارجمند سازمان تامین اجتماعی و سایر حقوق بگیران جامعه از طریق تسهیل دریافت تسهیلات ارزان قیمت وام هایی را فقط برای کسانی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند در نظر گرفته است.

دریافت وام خرید خودرو بانک رفاه از طریق شرکت در طرح کرامت این بانک امکان‌پذیر است. آن دسته از مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند می‌توانند با استفاده از طرح کرامت این بانک، وامی را تا سقف 100 میلیون تومان دریافت کرده و از آن به عنوان وام خرید خودرو استفاده کنند. سود این وام 18 درصد و بازپرداخت آن 48 ماهه است.

در سال 1402 بانک رفاه یک طرح دیگر را برای پرداخت تسهیلات نقدی تا سقف 300 میلیون تومان معرفی کرده است. این طرح حرکت نام دارد و سود آن بر حسب مدت خواب سپرده، بین 1 تا 22 درصد است. دریافت این وام به ضامن رسمی و حداقل خواب سپرده 6 ماهه نیاز دارد. همچنین متقاضیان این وام می‌توانند از آن برای خرید خودرو در طرح یکپارچه استفاده کنند.

 

 

وام خرید خودرو بانک ملی

وام خرید خودرو بانک ملی در سال 1403 تغییراتی داشته است. شما عیر از وام مهربانی که در زیر توضیح داده ایم می توانید از وام جعاله این بانک نیز استفاده نمایید.

وام خرید خودرو بانک ملی در حال حاضر ارائه نمی شود ولی شما می توانید از طرح مهربانی بانک ملی استفاده کرده و تا سقف 300 میلیون ولی با خواباندن پول چندین ماهه در بانک ملی وام را دریافت کنید. یعنی به طور مثال برای دریافت وام تا سقف 300 میلیون و بازپرداخت 60 ماهه یا باید 6 میلیارد پول یکجا سپرده گذاری کنید و یا به مدت یک سال 476 میلیون تومان پول را در بانک ملی قرار دهید تا بعد از این مدت به شما وام 300 میلیونی بدهند. در تصاویر که از محاسبه گر وام مهربانی بانک ملی گرفته شده می توانید این اعداد را مشاهده کنید.

وام خرید خودرو بانک پارسیان

وام خرید خودرو بانک پارسیان تا سال 1400 با سقف 30 میلیون تومان و با سود 18 درصد پرداخت می‌شد که از سال گذشته پرداخت آن متوقف شده است. با این حال همانند بانک سپه، می‌توانید انواع وام نقدی را با استفاده از طرح‌های مختلف این بانک دریافت کنید. در طرح پژواک پارسیان، حداکثر مبلغ وام معادل 97 درصد مبلغ سپرده شما است  و می‌توانید تعداد اقساط آن را تا حداکثر 60 ماه تعیین کنید. در طرح نوید نیز می‌توانید با داشتن میانگین حساب مناسب یا دستگاه پوز، اقدام به دریافت وام نقدی کنید که سود آن بسته به تعداد اقساط و مدت‌زمان خواب سپرده متفاوت است.

این بانک هم یک وام قرض‌الحسنه 200 میلیونی دارد که شرایط آن مشابه سایر وام‌های قرض‌الحسنه بانک‌های دیگر است.

 

وام خرید خودرو بانک رسالت

وامی با نام وام خرید خودرو بانک رسالت وجود ندارد. اما بانک رسالت نیز از جمله بانک‌هایی است که وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند و بر خلاف بانک‌های دیگر، وام آن سقف 300 میلیون‌تومانی دارد. سود این وام 2 درصد است؛ اما برای دریافت آن باید حداقل مدت‌زمان خواب سپرده شما سه ماه باشد.

مدت‌زمان بازپرداخت اقساط این وام به مدت‌زمان خواب سپرده و نسبت وام به میزان سپرده بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر بخواهید معادل 100 درصد مبلغ سپرده‌تان وام بگیرید، تعداد اقساط آن 12 ماه تعیین خواهد شد و در صورتی که نسبت مبلغ وام به سپرده به 20 درصد برسد، تعداد اقساط به 60 ماه می‌رسد. به ازای هر ماه خواب سپرده بیشتر هم می‌توانید 2 قسط به مدت بازپرداخت وام‌تان اضافه کنید.

 

وام خرید خودرو بانک مهر ایران

وام خرید خودرو بانک مهر ایران هم در حقیقت وام خرید خودرو نیست و می‌توانید از آن به عنوان کمک هزینه خرید خودرو استفاده کنید. ازآنجایی‌که بانک مهر ایران بانک تخصصی حساب‌های قرض‌الحسنه است، این وام هم یک وام قرض‌الحسنه محسوب می‌شود. بر اساس اعلام این بانک، وام قرض‌الحسنه جدید این بانک تا سقف 200 میلیون تومان و بهره 4 درصدی پرداخت می‌شود. برای دریافت این وام، متقاضیان باید نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه در شعب بانک مهر ایران اقدام کنند. مهم‌ترین شرایط وام جدید بانک مهر ایران را در ادامه می‌خوانید:

 

مدارک موردنیاز برای دریافت وام خرید خودرو چیست؟

همان‌طور که در این مقاله اشاره کردیم، سقف مبلغ وام خرید خودرو با توجه به نوع بانک ارائه‌دهنده متفاوت است؛ اما در اکثر بانک‌ها مدارک دریافت وام خودرو شامل این‌هاست:

 

 

مهم‌ترین نکات برای دریافت وام خرید خودرو چیست؟

دو نکته مهم وجود دارد که در زمان دریافت وام برای خرید ماشین باید به آن توجه داشته باشید. مورد اول این است که مبلغ وام به حساب گروه خودروساز حواله می‌شود. مورد دوم این است که سند خودرو مانند شرکت‌های لیزینگ در رهن بانک قرار نمی‌گیرد؛ اما بانک‌ها در امور مربوط به ضمانت نسبت به شرکت‌های لیزینگ کمی سخت‌گیرتر هستند و باید صلاحیت متقاضی وام برای خرید ماشین برای آن‌ها محرز شود.

 

 

 

بهترین وام خرید خودرو چیست؟

بهترین وام خرید خودرو برای شما وامی است که با شرایط شما همخوانی داشته باشد. ممکن است شما کاسب باشید و بتوانید با بالا بردن میانگین حساب خود، مبلغی بیشتر از وام صد میلیونی خرید خودرو را از برخی بانک‌ها دریافت کنید. گاهی اوقات هم شما برخی از شرایط دریافت وام خودرو مثل ضامن معتبر را ندارید و در این حالت می‌توانید از شرکت‌های لیزینگ خودرو اقدام به خرید خودرو کنید. برخلاف دریافت وام بانکی، در این روش معمولاً سود اقساط بیشتر است. در ادامه با سایر روش‌های دریافت وام خرید اتومبیل آشنا می‌شوید:

 

وام خودرو بدون ضامن

وام خودرو بدون ضامن همان وام بدون ضامن است که بانک مرکزی، بانک‌های مختلف را ملزم به پرداخت آن‌ها کرده است. برای دریافت وام بدون ضامن یا همان وام صد میلیونی خرید خودرو، باید در بانک موردنظرتان حساب قرض‌الحسنه باز کنید. همچنین باید کارمند یا بازنشسته دولت باشید. داشتن رتبه اعتباری مناسب نیز برای دریافت این وام ضروری است.

اکثر بانک‌ها این وام را با سود 18 درصدی ارائه می‌کنند و حداکثر مدت بازپرداخت وام بدون ضامن نیز 48 ماهه است. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این وام را با سود 4 درصد ارائه می‌کند که برای دریافت وام صد میلیونی از این بانک باید خواب حساب سه‌ماهه داشته باشید و رتبه اعتباری‌تان در بانک مرکزی A، B یا C باشد.

 

وام خودرو فوری

برخی از شرکت‌های تأمین سرمایه مانند وامخواه و ماشینیتو و پولیتال  نیز اقدام به پرداخت وام خرید اتومبیل می‌کنند که وام پرداختی آن‌ها با نام وام با سند خودرو بوده و با یک جستجوی ساده اینترنتی می‌توانید سایت این شرکت‌ها و شرایط گرفتن وام خودرو فوری از آن‌ها را پیدا کنید. این وام‌ها معمولاً تا 80 درصد ارزش روز خودرو بوده  بازپرداخت آن‌ها  متناسب با شرایط پرداخت شما می باشد.

آیا وام خرید خودرو کارکرده هم وجود دارد؟

بانک‌ها وامی با عنوان وام خرید خودرو کارکرده ندارند. برای خرید خودروی کارکرده، می‌توانید یکی از انواع وام‌های نقدی قید شده در بالا را بگیرید و با استفاده از آن تمام یا بخشی از مبلغ خرید خودروی کارکرده مد نظرتان را تأمین کنید. معمولاً وام خرید خودرو کارکرده توسط بعضی از شرکت‌های لیزینگ خودرو پرداخت می‌شود که در حقیقت همان مبلغی است که پس از واریز پیش‌پرداخت باقی می‌ماند و باید آن را در تعداد اقساط تعیین شده توسط شرکت لیزینگ بپردازید.

معمولاً شرکت‌های لیزینگ خودرو این وام را به خودروهای داخلی ساخت 1388 و بالاتر اختصاص می‌دهند و سال ساخت خودروهای خارجی تحت پوشش این وام‌ها هم باید 2009 و بالاتر باشد.

 

خرید اقساطی خودرو از ماشینیتو

یکی دیگر از آسان‌ترین روش‌ها برای خرید اقساطی و بدون نیاز به دریافت تسهیلات خودرو، خرید قسطی خودرو از ماشینیتو است. در ماشینیتو می‌توانید انواع خودروهای داخلی و خارجی نو و دست‌دوم را تنها با پرداخت بخشی از مبلغ آن‌ها بخرید. فقط کافیست سند به با قرارداد محضری به نام شرکت رهن شده و شما صاحب خودروی دلخواهتان شوید.

 

5 پاسخ

  1. من از ایران خودرو درقرعه کشی یک ساینا درزمستان۱۴۰۲ برنده شدم اما پولش را ندارم شغل آزاد دارم نماینده ی پخش سیلندر درحومه چابهار هستم
    آیا از ماشینتو برای خریدن این ماشین به من تعلق میگیرد

  2. چقدر خوب وام مهربانی بانک ملی رو توضیح دادین. قشنگ معلومه این بانکا جایی نمیخوابن زیرشون آب بره. خب من اگر انقدر پول داشتم که یکسال دلار بخرم بهتره تا یکسال پولو بخوابونم پیش شما بعد خود سود پولمو بهم وام بده. یعنی بانکامون اسمشون بانکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری